wtorek, 2 października 2012

Diabetegen- ratunek dla uszkodzonej skóry.......

Witam Was serdecznie,

Dziś napiszę o dwóćh kremach marki Genoscope: Diabetegen oraz Diabetegen Forte.

Od producenta:

DIABETEGEN to linia dermokosmetyków nowej generacji wspomagających regenerację tkankową. Ze względu na wysoką zawartość laktoferyny, laktoperoksydazy i srebra koloidalnego doskonale oczyszczają podłoże oraz regulują środowisko bakteriostatyczne. Duża zawartość czynników wzrostu stymuluje powstawanie nowej tkanki. Bioaktywne proteiny jedwabiu, kawioru i pereł stymulują odbudowę ubytków tkankowych. Dodatkowe składniki jak Alantoina, Panthenol oraz witamina E wspomagają proces gojenia oraz łagodzą zmiany zapalne.

Wskazania do używania kremów DIABETEGEN i DIABETEGEN FORTE:

Zespół stopy cukrzycowej, owrzodzenia (w tym owrzodzenia troficzne podudzia), odleżyny, zmiany pooparzeniowe, zmiany grzybicze, zgorzele, inne trudno gojące się rany.

Jak stosować kremy linii DIABETEGEN:

Przed nałożeniem kremu, skórę należy przygotować, oczyszczając ją. Polecamy do tego celu antybakteryjną emulsję myjącą Octenisan, firmy Schulke. Ewentualnie innym środkiem spełniającym wymagania:
 • łagodny środek myjący o zbliżonym do pH 5,5 i właściwościach nawilżających,
 • preparat antyseptyczny o działaniu nawilżającym,
 • preparat zawierający nano srebro o działaniu nawilżającym.
Po oczyszczeniu i dokładnym osuszeniu skóry (bez pocierania), ze szczegól- nym uwzględnieniem trudno dostępnych miejsc (np. przestrzeni między palcami), należy nałożyć cienką warstwę kremu i delikatnie wklepać lub wmasować. Stosować co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem.
Specjalne wykończenie tuby zwane kaniulą, pozwala na precyzyjne dozowanie kremu (przestrzenie między palcami, brzegi rany, otoczenie paznokci, itp.).
Nie stosować na błony śluzowe. Chronić przed dostaniem się do oczu. Nie stosować w przypadku występowania alergii na którykolwiek ze składników.
Produkt działa najskuteczniej, przy równoczesnym przyjmowaniu suplementów diety zawierających Colostrum (np. preparaty suplementacyjne firmy Genoscope: Colostrum Alpha, Colostrum Immune, Colostrum Hypo). 

Działania niepożądane:

Skutki uboczne i przeciwwskazania nieznane.

Bezpieczeństwo stosowania kremów DIABETEGEN i DIABETEGEN FORTE:

Produkt został stworzony bez jakichkolwiek sztucznych substancji konserwujących, zapachowych oraz środków ropopochodnych. Jego bardzo prosty skład ogranicza do minimum występowanie miejscowych odczynów alergicznych.
Polityka bezpieczeństwa – główny składnik jakim jest Colostrum:
 • został przetworzony w specjalny sposób gwarantujący zachowanie naturalnej bioaktywności oraz pełnej koncentracji substancji bakterio i grzybobójczych oraz wspomagających proces gojenia;
 • został przebadany pod kątem czystości oraz zawartości substancji szkodliwych przez niezależne laboratorium specjalizujące się w badaniach Colostrum.

 

Moja opinia:

Problemy z podrażnieniami, uszkodzeniami naskórka, otarciami są mi doskonale znane.
W związku z tym recenzowane dziś produkty jak najbardziej spotkały się z moim zainteresowaniem.

Kremy zawierają się w w poręcznych tubkach o poj. 15 ml, Diabetegen o takiej poj. kosztuje 22,90, a jego "brat" 39zł.

 
Produkty posiadają wg. mnie identyczną konsystencję- dość lekką, wchłaniają się doskonale pozostawiając skórę nawilżoną.
 
Kremy pozbawione są środków zapachowych, poprzez to wyczuwam bardzo nieprzyjemną woń, na szczście nie musiałem stosować kremów na twarz, dlatego też nie przeszkadzało mi to zbytnio.

Powyżej wskazany minus okazuje się na prawdę niezbyt istotny, ponieważ produkty zbawiennie działają na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, podrażnienia skóry.

Preparaty doskonale poradziły sobie z odciskami na stopach, zadrapaniami po spotkaniu ze zwięrzętami. Największym ich osiągnięciem jest jednak fakt, iż poradziły sobie z dość poważnym problemem. Pewnej nocy ugryzł mnie jakiś owad, podczas snu bardzo się drapałem, doprowadziłem do tego, że skóra w tym miejscu bardzo mnie swędziała, bolała, była zaczerwieniona.
Stosowałem oba dermokosmetyki naprzemian dwa razy dziennie i po jakichś 6-7 dniach po zmianie nie było śladu, co zaprezentuję:

 
Efekt jak widać jest na prawdę spektakularny.


Składy:


Reasumując:
Kremy Diabetegen i Diabetegen Forte to innowayjna odpowiedź na problemy skóry. Serdecznie polecam te produkty wszystkim, któych zawodzą ogólnodostępne produkty gojące.

Kremy zakupić możecie tu: KLIK.

Zapraszam również na profil Genoscope na Facebook'u, który jest na prawdę miłym i interesującym miejscem: KLIK.

Pozdrawiam,
GREG

6 komentarzy:

 1. Z przyjemnością wskoczę na FB, lubię odkrywać nowe i ciekawe dermokosmetyki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. miałam okazję zastosować tylko niebieski i to jeszcze z próbki i to już wystarczyło, aby pomyśleć, że jest SUPER produktem!

  OdpowiedzUsuń
 3. DIABETEGEN FORTE AKURAT TEN UŻYWAM NIEZASTĄPIONY PO MIKRODERMABRAZJI. JEDYNY KTÓRY TAK DOBRZE REGENERUJE NASKÓREK I NIE ZOSTAWIA TŁUSTEGO FILMU NA TWARZY .JAK DLA MNIE NAJLEPSZY.....

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow naprawdę widać efekt, muszę pomyśleć o wypróbowaniu

  OdpowiedzUsuń