poniedziałek, 29 października 2018

Polski Peeling Ziołowy Jadwiga- zabieg na wagę złota?

Witajcie Kochani,

Dziś podzielę się z Wami informacjami na temat Polskiego Peelingu Ziołowego marki Jadwiga, który wykonuję jako jeden z wielu kosmetycznych zabiegów profesjonalnych.  


Informacje wstępne:"POLSKI PEELING ZIOŁOWY wg metody i patentu mgr Jadwigi Użyczyn jest zabiegiem głębokiego złuszczania opartym na składnikach roślinnych pochodzenia polskiego. Jest to zabieg bezpieczny, nie powoduje uczuleń ani bliznowacenia. Nie złuszcza poniżej warstwy podstawnej naskórka. Może być wykorzystywany na skórę twarzy i ciała. POLSKI PEELING ZIOŁOWY mogą wykonywać kosmetyczki i dermatolodzy po przeszkoleniu firmowym. Zaletą tego peelingu jest przede wszystkim wszechstronność oraz bardzo konkurencyjna cena w porównaniu z innymi peelingami.

DZIAŁANIE

Zabieg wygładza skórę ze zmianami typowymi dla cery tłustej, trądzikowej, łagodzi trądzik, likwiduje efekty potrądzikowe, zmniejsza pory skóry, blizny, przebarwienia, rozstępy skórne, wygładza zmarszczki zarówno u osób młodych, jak i w podeszłym wieku. Likwiduje nadmierne rogowacenie naskórka. Skóra staje się mniej tłusta, matowa, wypryski ropne podsychają i ustępują, nacieki wchłaniają się, zaskórniki znikają, pory zamykają się. Powoduje odmłodzenie skóry poprzez wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg ten składa się z dwóch faz wykonywanych w pewnym odstępie czasu. Wiąże się to z dwiema wizytami u kosmetyczki - pierwsza to zabieg złuszczania, druga - usunięcie resztek naskórka. W przypadkach trudnych zabieg powinien być poprzedzony wizytą u dermatologa w celu ustalenia diagnozy skóry i uzyskania zgody na zabieg głębokiego złuszczania. Na trzy dni przed zabiegiem konieczne jest mechaniczne oczyszczanie skóry.
PREPARATY POTRZEBNE DO ZABIEGU
KOMPOZYCJA ZIOŁOWA
LOTION ZIOŁOWY KONCENTRAT
LOTION ZIOŁOWY ZABEZPIECZAJĄCY
POLSKA MASECZKA OTRĄBKOWA REWITALIZUJĄCA
POLSKI TONIK ZIOŁOWY
POLSKA MASECZKA BIONAWILŻAJĄCA NAGIETKOWA
SAIPAN OLEJEK JOJOBA
POLSKI PREPARAT KOLAGENOWY
POLSKIE SERUM KOLAGENOWE
POLSKIE MLECZKO KOSMETYCZNE
POLSKI KREM BIONAWILŻAJĄCY Z KOLAGENEM, WIT. A+E
PIPETA
GAZA
WODA UTLENIONA 3%, WODA DESTYLOWANA
TALK
CIEPŁY KOC


PRZECIWWSKAZANIA

 • Infekcyjne choroby skóry ostre i przewlekłe Ropne czyli bakteryjne, w tym także nosicielstwo np. gronkowca złocistego 
 • Wirusowe, czyli opryszczka nawracająca, brodawki płaskie i pospolite, 
 • Grzybice 
 • Znamiona barwnikowe skóry 
 • Nowotwory skóry i stany przed-nowotworowe np. rogowacenie starcze 
 • Trądzik różowaty - wskazane maski lecznicze 
 • Cienka, płytko unaczyniona skóra - wskazane maski lecznicze 
 • Skóra bardzo wrażliwa i alergiczna (można wykonać na zlecenie lekarza dermatologa)

UWAGA: TEST PRZED ZABIEGIEM

Sporządzoną maseczkę peelingującą nakładamy na 30 minut na skórę w okolicy uda lub przedramienia. Jeśli do 48 godzin nie wystąpią: obrzęk, grudki, pęcherzyki lub krostki, uznać należy, że skóra dobrze toleruje preparat.
Przy cerze trądzikowej wykonujemy 4 do 12 zabiegów w miesięcznych odstępach.
W przypadku skóry dojrzałej w celu odmłodzenia 1 lub 2 razy do roku (wiosną i jesienią) jako lifting biologiczny bez skalpela.
W pierwszych dniach po zabiegu należy unikać mrozu poniżej -5C. Natomiast przez 30 dni po zabiegu unikać słońca i nie korzystać z solarium.
U klientek, które po raz pierwszy poddają się zabiegowi, wykonuje się go powierzchownie.
PREPARATY PEELINGU ZIOŁOWEGO
Preparaty POLSKIEGO PEELINGU ZIOŁOWEGO są podstawą wielu profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Poza głębokim złuszczaniem skóry twarzy i ciała stosuje się je również do złuszczania powierzchownego twarzy i poszczególnych części ciała oraz do specjalnego, bardzo delikatnego złuszczania całego ciała w celu przygotowania skóry przed ekspozycją na słońce. Preparaty wykorzystuje się też w maskach leczących trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, odmładzających, zwężających pory skóry i naczynka krwionośne.
Są przydatne w leczeniu cellulitu i usuwaniu rozstępów skóry. Oprócz głębokiego złuszczania we wszystkich pozostałych przypadkach do rozprowadzenia kompozycji ziołowej używa się LOTIONU ZIOŁOWEGO ZABEZPIECZAJĄCEGO. Preparaty wchodzące w skład programu poddano szczegółowym badaniom aplikacyjnym i dermatologicznym pod nadzorem prof. dr hab. Jerzego Bowszyca z Kliniki i Katedry Dermatologicznej AM w Poznaniu. Były też testowane przez wiele lat w wybranych gabinetach kosmetycznych. Powstał program w pełni bezpieczny i spełniający oczekiwania kosmetyczek i pacjentów, który stosujemy z powodzeniem od wielu lat. POLSKI PEELING ZIOŁOWY zdobył wiele wyróżnień i nagród, min. został nagrodzony na targach krajowych Złotym Medalem.


SCHEMAT ZABIEGU - FAZA I: ZŁUSZCZANIE

Zmywamy skórę MLECZKIEM KOSMETYCZNYM
Odtłuszczamy alkoholem lub TONIKIEM ZIOŁOWYM oraz tonizujemy LOTIONEM ZABEZPIECZAJĄCYM
Naświetlamy skórę solluksem (5 min.) lub nawilżamy ciepłą parą (15 min.)
Klientkę przykrywamy ciepłym kocem
Przygotowujemy maseczkę peelingującą: jest to KOMPOZYCJA ZIOŁOWA połączona z LOTIONEM ZIOŁOWYM KONCENTRATEM, rozcieńczonym w stosunku 1:9 (1 część koncentratu, 9 części wody destylowanej). Dla lepszego rozpulchnienia maseczki dodajemy 5 kropel wody utlenionej 3%
Maseczkę nakładamy na miejsca, w których skóra ma ulec złuszczeniu i pozostawiamy ją na 5 minut
Maseczkę wmasowujemy okrężnymi ruchami w skórę, aż do uczucia lekkiego pieczenia i wystąpienia lekkiego zaróżowienia skóry (ok. 5-15 minut)
Uwaga! W czasie masażu opuszki palców zwilżamy resztkami maseczki lub LOTIONEM ZABEZPIECZAJĄCYM.
Dłonie w czasie masażu nie mogą być suche
Po masażu powieki i usta zabezpieczamy kremem, na oczy nakładamy kompres
Resztę maseczki nakładamy na skórę i przykrywamy kompresem z podwójnej gazy obficie zwilżonej LOTIONEM ZABEZPIECZAJĄCYM. Kompres-maseczkę zwilżamy od czasu do czasu kroplami LOTIONU ZABEZPIECZAJĄCEGO przy pomocy plastikowej pipetki
Po około 20 minutach, gdy skóra przestanie piec, zdejmujemy kompres i maseczkę zmywamy delikatnie letnią, a później zimną wodą
Skórę tonizujemy LOTIONEM ZABEZPIECZAJĄCYM
Po wyschnięciu możemy skórę przypudrować talkiem kosmetycznym, nie jest to jednak konieczne. Odczuwanie mrowienia lub lekkiego pieczenia po zabiegu, a zwłaszcza przy dotyku, jest reakcją prawidłową. W domu, po zabiegu pacjent nie może skóry moczyć, myć, stosować żadnych kosmetyków (poza talkiem). Zaczerwienienie utrzymuje się przez 1-2 dni. Następnie, około trzeciego dnia, rozpoczyna się proces złuszczania, którego nasilenie różni się indywidualnie od otrębiastego do płatowego. Od tego momentu skórę zwilża się co 2-4 godziny LOTIONEM ZABEZPIECZAJĄCYM, który przyśpiesza proces złuszczania, łagodzi podrażnienia, regeneruje naskórek, ułatwia powstawanie nowego, chroni skórę po zabiegu m.in. przed utratą wilgotności i utrzymuje odpowiednie pH.

A jak to wygląda pokrótce w rzeczywistości? Jakie są odczucia klientek? i najważniejsze- jakie są efekty?
Tego dowiecie się z kolejnej części artykułu.


W trakcie zabiegu..
Sam zabieg to najprzyjemniejszych nie należy, klientki odczuwają ból- jedne słabszy, inne mocniejszy, porównują go do wbijania igiełek w skórę. Wszystko zależy od progu bólu danej osoby, jak i samego wykonania- masaż można wykonywać delikatniej albo mocniej.


Po zabiegu..
Po zmyciu ze skóry peelingu skóra jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta i ściągnięta. Nie należy nic na nią nakładać i tak przez kilka dni- nie można skóry moczyć, ani stosować żadnych kosmetyków.
Około trzeciego dnia pojawia się mniejsze lub większe łuszczenie i włączamy wtedy lotion zabezpieczający, który klientka dostaje do domu. Po kilku dniach spotykamy się na "dołuszczanie" i możemy podziwiać się w lustrze:)

Efekty..
Słyszałem wiele pozytywnych, jak i negatywnych. Wiele osób twierdzi, że to przestarzała metoda i nie ma sensu tyle cierpieć dla efektów. Ja uważam, że warto cierpieć, bo widząc zadowolenie klientek i podziwiając ich skóry- jak bardzo zmieniają się po serii kilku zabiegów wiem, że peeling faktycznie działa.
Wpis będę aktualizował pokazując Wam efekty przed i po, o ile klientki wyrażą taką właśnie zgodę.

Znacie Polski Peeling Ziołowy Jadwiga?

Pozdrawiam,
Grzegorz

#Jadwiga #Peeling #Złuszczanie #Kosmetolog #Gabinetkosmetyczny

5 komentarzy:

 1. Pierwszy raz czytam, choć markę znam, ale nie wiem, czy bym się zdecydowała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie używałam jeszcze żadnego kosmetyku tej firmy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że mamy tutaj testy z pierwszej ręki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tym peelingu, ale są przyjemniejsze zabiegi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś dla mojej kochanej żony. Zamówię i dam znać o jej opinii. https://ubezpieczeniakostelecki.pl/ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń