poniedziałek, 25 września 2017

Racjonalne oczyszczanie skóry

Kochani,

Tyle słyszymy o odpowiednim oczyszczaniu skóry, a mimo wszystko wiele osób nie robi tego prawidłowo. W swojej pracy często niestety nadal spotykam osoby, które stosują agresywne produkty, dające im złudne wrażenie idealnie czystej skóry. Spotykam też takie, które kładą się spać w makijażu- tak! nie żartuję:)




Dzisiejszym artykułem chciałbym wyjaśnić Wam m.in. jak, kiedy i po co oczyszczać skórę, skupiam się oczywiście na twarzy.

Po co oczyszczać?

Na naszej skórze w ciągu dnia gromadzi się ogromna liczba drobnoustrojów, sebum, pot, metale ciężkie, zanieczyszczenia powietrza. Stosujemy też wiele kosmetyków,które w mniejszym lub większym stopniu obciążają naszą skórę.
Zanieczyszczenia te powodują powstawanie zaskórników,z czego później mogą pojawić się wytkwity skórne, jak krosty, czy grudki, przyspiesza się starzenie skóry, jak również substancje aktywne z kosmetyków nie będą mogły przebić się przez niedostatecznie oczyszczoną skórę.
Tylko dogłębne i jednocześnie delikatne oczyszczanie sprawi, że pozbędziemy się tych zanieczyszczeń.

Jak oczyszczać?

Jak wspomniałem wyżej- dogłębnie, ale delikatnie.
Agresywne żele z SLS'ami, szczotki z ostrym włosiem, gruboziarniste peelingi- te i inne sprawiają, że pozbawiacie skóry płaszcza hydrolipidowego, często wydaje Wam się, że wtedy jest gładka i świeża, owszem jest gładka- bo bardzo mocno starta, ale to tylko nasila problem. Tak "ogołocony" naskórek produkuje więcej sebum w efekcie czego skóra szybciej się zanieczyszcza, może dojść do podrażnień, a nawet zakażeń, gdyż następuje jak wspomniałem- naruszenie warstwy hydrolipidowej.

Czym oczyszczać?

A teraz konkrety- zapytacie- jak to możliwe, aby oczyszczanie było dogłębne, a delikatne?
Odpowiadam: wieloetapowo.

KROK I - Demakijaż

Najpierw powinniśmy usunąć ze skóry makijaż, albo jak np. w moim przypadku- grubą warstwę kremu z filtrem:) 
W tym celu najlepiej się sprawdzą: olej do demakijażu,mleczko lub płyn micelarny.
Wybór pozostawiam Wam- teraz i płyny i mleczka, jak i oleje są dostaosowane do różnych typów cery.
Zadaniem tychże produktów jest powierzchowne oczyszczenie cery, a by pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń należy  sięgnąć po..

KROK II-  Oczyszczanie 

Tutaj polecam zdecydowaie żele, czy pianki oczyszczające. Warto sięgać po te niezawierające SLS'ów, a np. glukozyd laurylowy. Takie produkty często słabo się pienią, ale to nie znaczy, że nie oczyszczają!

KROK III - Tonizowanie

Każdy detergent w mniejszym, czy większym stopniu zaburza Ph skóry, dlatego warto je przywrócić. Dzięki właściwemu Ph nasza skóra ma możliwość bronić się przed drobnoustrojami. Ten krok jest niestety bardzo często pomijany, a szkoda- bo jego kolejną zaletą jest usprawnienie wnikania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach,typu sera, czy kremy.

Serdecznie polecam Wam takie oczyszczanie skóry, przetestowałem na sobie i naprawdę działa!

Co do peelingów to wiecie, że jestem zwolennikiem chemicznego złuszczania skóry za pomocą kwasów, czy retinolu. Jeśli jednak nie sięgacie po takie produkty to polecam peelingi enzymatyczne lub drobnoziarniste i w większości przypadków raz w tygodniu w zupełności wystarczy.

Z produktów do oczyszczania, które mogę Wam śmiało polecić to:

Pharmaceris- żele do mycia z różnych serii- każdy znajdzie coś dla siebie!
Są właśnie delikatne, ale bardzo dobrze oczyszczają.


Arkana - najnowsza pianka domycia twarzy i ciała to kolejny hit, po który sięgam ostatnio codziennie i jestem bardzo zadowolony.


AA i ich najnowsza FORMUŁA BIOZGODNOŚĆI to pozycje godne zainteresowania, ja jestem pod wrażeniem ciekawych składów i formuł dopasowanych do różnych typów cery.


Neutrogena w swojej ofercie ma bardzo ciekawy krem oczyszczający, który jest niesamowicie przyjemny w stosowaniu i zdecydowanie oczyszcza, bez przesuszania i podrażniania cery.
Mają też peeling, który dzięki niewielkim drobinkom działa fenomenalnie.


Nacomi posiada w swojej ofercie czarne mydło,które stosuję zamiennie z żelami oczyszczającymi jako krok II. Bardzo dobrze oczyszcza i wygładza, bo działa jak peeling enzymatyczny.


Fitomed zmienił opakowania i składy wielu kosmetyków- obecnie żel do cery tłustej nie ma w ogóle SLS, a działa tak świetnie jak wcześniej:)


Prawdziwą perełką okazał się dla mnie peeling enzymatyczny marki Alkemie- niebawem usłyszycie ode mnie więcej na temat ich kosmetyków. Teraz jedynie Wam napiszę, że to najlepszy peeling do twarzy jaki kiedykolwiek miałem!


Ściskam!
Greg

6 komentarzy:

  1. Seria Pharmaceris T jest genialna ! Pomogła mi w kryzysowych sytuacjach z cerą.

    OdpowiedzUsuń
  2. Peeling enzymatyczny marki Alkemie bardzo mnie zaciekawił!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miałam to samo napisać :) Ciekawy ten peeling ;)

      Usuń
  3. Co racja to racja. Faktycznie nieumiejętnym oczyszczaniem można sobie zrobić więcej szkody niż pożytku. I to nie tylko w przypadku skóry wrażliwej wbrew pozorom.

    OdpowiedzUsuń
  4. czarne mydło bardzo lubię, a ten peeling Alkemie mnie ciekawi :)

    OdpowiedzUsuń
  5. do twarzy nie używam produktów z sls, wybieram delikatne

    OdpowiedzUsuń