środa, 20 lipca 2016

Duet Ducray przeciw wypadaniu włosów

Cześć,

Problem z wypadaniem włosów (tym nadmiernym) mam od kilku miesięcy, staram się temu zaradzić z lepszym lub gorszym skutkiem stosując różne kuracje.
Tym razem postawiłam na duet Ducray, zapraszam do zapoznania się z opinią na jego temat:)
Ducray Anaphase - Szampon przeciw wypadaniu włosów / Ducray Neoptide - Płyn przeciw wypadaniu włosów 

Szampon Anaphase znajduje się w wygodnej, sporej tubie, 400ml kosztuje w aptekach internetowych niewiele ponad 40zł, w stacjonarnej widziałam nawet za 80zł!Posiada gęstą, kremową konsystencję i bardzo przyjemny, nienachalny, zapach.
Intensywnie się się pieni, a to za sprawą SLES zapewne.
Szampon  łagodnie oczyszcza skórę głowy, jak i włosy z wszelkich zanieczyszczeń, radzi sobie nawet ze zmyciem olejkówPo zastosowaniu moje włosy są uniesione od nasady i  lśniące, ale nie przetłuszczone.. Zdecydowanie stają się bardziej podatne na układnie. działanie wzmacniające po dwóch miesiącach stosowania również zauważyłam, ale w tej kwestii zdecydowanie lepszym, precyzyjniejszym produktem jest płyn, który przedstawię poniżej.


Jeśli chodzi o płyn Neoptide zacznę od tego, iż w kartoniku znajdziemy 3 butelki po 30ml płynu.


Produkt można zakupić w aptekach, cena jest bardzo zróżnicowana w zależności o apteki, w wielu internetowych widziałam produkt za ok. 120zł.


Jedna butelka wystarcza na miesiąc stosowania, a więc mamy tu do czynienie z trzymiesięczną kuracją. Codziennie wieczorem, od miesiąca stosowałam rozpylałam produkt na suchą skórę głowy.
Producent zaleca, aby aplikować 1ml, czyli ok. 12 rozpyleń, tak też robiłam. Następnie wykonywałam masaż głowy, aby produkt lepiej się wchłonął. Nie zauważyłam wzmożonego przetłuszczania skóry głowy, co bardzo mnie cieszy.


Przez pierwsze dwa tygodnie stosowania zauważyłam jedynie, że włosy są bardziej lśniące, wyglądają po prostu zdrowiej. Już w trzecim tygodniu testowania zauważyłam, że po umyciu włosów, w odpływie brodzika włosów jest znacznie mniej, przy czesaniu wypadała jedynie znikoma ilośćNie spodziewałam się jednak, że zaczną mi wyrastać nowe włosy.... teraz się dopiero dowiedziałam co tzn. mieć tzw. "baby hair",
Obecnie wypadanie włosów zostało zmniejszone o jakieś 70-80% i wierzę, że stosując teraz pozostałe buteleczki jako kurację podtrzymującą efekty będą równie świetne,

Uważam, że cena za jaką można nabyć ten produkt jest adekwatna do jakości, tym bardziej, iż to 3 miesiące kuracji.


Macie problem z nadmiernym wypadaniem włosów?

Miłego dnia!
Mika

4 komentarze: