piątek, 17 czerwca 2016

YERBA MATE- ODKRYCIE OSTATNICH TYGODNI!

Kochani,

Przymierzaliśmy sie długo do wypróbowania oryginalnej Yerba Mate i żałujemy, że nastąpiło to aż tak późno. Dowiedzcie się dlaczego:)Zaczniemy od tego, ze nasza Yerba, jak i bombilla pochodzą ze sklepu dobreziele.plW sklepie tym znajdziemy przeróżne rodzaje Yerby, jak i produktów przydatnych do jej odpowiedniego przygotowania.
W dodatku musimy nadmienić, iż obsługa jest bardzo rzetelna i doradza na najwyższym poziomie, a to się chwali. Bardzo zwracamy uwagę na obsługę, gdyż coraz częściej spotykamy się z co najmniej dziwnym podejściem do klienta polegającym na tym, jakby ktoś za ladą siedział tam z akarę i został zmuszony do wydania nam towaru. W sklepie Dobre Ziele wszystko jest w jak najlepszym porządku.


Zdecydowaliśmy się na intensywną, paragwajską yerba mate Campesino z dodatkiem: cedronu (werbena cytrynowa), żeń-szenia (panax ginseng), katuavy (psidium cinereum ) oraz ekstraktu miętowego
Cena produktu to 25zł za 0,5kg.Producent określa produkt mniej więcej tak: To połączenie dymnego smaku ostrokrzewu i dodatków. Połączenie yerba mate z katuavą i żeń-szeniem doskonale pobudza. W medycynie ziołowej katuava określana jest jako afrodyzjak, usprawnia także działanie układu nerwowego, pomaga zwalczyć zmęczenie, bezsenność i wspomaga koncentrację. Redukuje nadciśnienie tętnicze, napięcie i stres. Szczerze to sceptycznie podchodzimy do tego typu obietnic producenta. Jednakże nic nie stało na przeszkodzie, aby nie wypróbować produktu. Zależało nam przede wszystkim na pobudzeniu, gdyż kawa na nas bardzo negatywnie działa. I tu było pierwsze miłe zaskoczenie- Yerba działa na nas bardzo pobudzająco, czujemy się jak po mocnej kawie, z tym, że pobudzenie nie znika po godzinie, tylko trwa kilka godzin. Wówczas mamy większa ochotę na aktywność fizyczną, obecnie na świeżym powietrzu, nie jesteśmy ospali itd.
Mamy wrażenie świeższego umysłu, lepszej koncentracji i pamięci.
Poza tym znacznie poprawiło się nasze ogólne samopoczucie i odporność.
Yerba ma znacznie więcej właściwości, ale o nich być może przekonamy się po kilkumiesięcznej "kuracji":)

Jeśli chodzi o smak to Yerba jest ogólnie gorzka, ale dzięki wymienionym wyżej dodatkom jej gorycz jest zminimalizowana, za to intensywnie czuć świeżość werbeny, do złudzenia przypomina cytrynę.

Dzięki bombilli picie jest bardzo wygodne, niewiele proszku trafia do naszej jamy ustnej, gdyż jej dziurki są bardzo małe.Serdecznie polecamy sklep , oprócz tego, że można w nim zrobić zakupy stacjonarnie lub internetowo możemy także dowiedzieć się więcej o Yerbie, jak ją przyrządzić itd.

Pozdrawiamy,
Greg&Mika

12 komentarzy: