środa, 28 grudnia 2016

Body My Home- masaż to Ich pasja!

Cześć,

Jak wiecie- staram się regularnie chodzić na masaże, ze względu na chęć zrelaksowania się i odprężenia, jak i łagodzenia dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem.

Ostatnio wybrałem się do Body My Home w Krakowie na masaż stemplami ziołowymi i pragnę podzielić się z Wami swoimi wrażeniami.Kilka słów o nim:

"Wydobywający się pod wpływem ciepła zapach ziół sprawia,że ciało i umysł odpoczywa, relaksuje się, odzyskuje równowagę oraz harmonię. Masaż polecany osobom zestresowanym, przemęczonym oraz żyjącym w ciągłym napięciu. Z masażu skorzystać może każda osoba niezależnie od wieku ( po wykluczeniu przeciwwskazań oraz uczuleń na składniki znajdujące się w stemplach). Masaż polecany również w jesienno-zimowe chłodne i ponure dni. Po masażu stemple można zabrać ze sobą i wrzucić do wieczornej odprężającej kąpieli."


Masaż ten występuje w różnych wersjach:

"1) Masaż wyciszający- stosowana jest mieszanka ziół o działaniu relaksującym. Masaż wykonywany jest stemplami ziołowymi oraz za pomocą głęboko relaksujących technik uciskowych.

2) Masaż energetyzujący- stosowana jest mieszanka ziół o działaniu pobudzającym oraz wykorzystywane sa techniki dające pozytywny przypływ energii na cały dzień.

3) Masaż egzotyczny- masaż wykonywanym za pomocą miotelek bambusowych oraz stempli ziołowych na bazie oleju bambusowego.

4) Masaż rozgrzewający- masaż skupiony na największych napięciach mięsniowych za pomocą technik manualnych oraz za pomocą stempli ziołowych wypełnionych specjalnie skomponowaną mieszanką ziół o działaniu rozgrzewającym."


Masaż jest wykonywany za pomocą stempli wypełnionych ryżem i odpowiednią mieszanką ziół- w zależności od wybranej wersji .Ja wybrałem wersję wyciszającą- tutaj jeśli chodzi o zapach dominowała lawenda, której zapach uwielbiam i faktycznie się zrelaksowałem :)


Co chwila jest jednak zmiana- chwilę mamy styczność ze stemplami, a później dłońmi masażystki. Mnie osobiście taki masaż odpowiadał najbardziej i spodobał mi się szczególnie. Faktycznie czułem rozluźnienie mięśni, złagodzenie dolegliwości bólowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i ogólne odprężenie- tak więc działa!
Zdecydowanie zaskoczyło mnie pozytywnie działanie złuszczające na skórę- stemple są dość szorstkie, ale oczywiście nie drapią:)
Dzięki temu dają efekt peelingu, skóra po zastosowaniu jest bardzo gładka i odświeżona.
Warto nie kąpać się ok. 2 godziny po masażu stemplami, bo terapeutyczne działanie ziół uwalnia się stopniowo.

Przyznam, że dla mnie bardzo istotna jest obsługa, w tym przypadku profesjonalizm również jest na tak samo wysokim poziomie. Pani Madzia doskonale zna się na swojej pracy, jest miłą i pogodną osobą, co sprawia, ze aż chce się tam wrócić.. a przyznam, że zwiedziłem wiele gabinetów masażu i nie zawsze było tak kolorowo.

Na koniec popatrzcie jeszcze jak tam mają pięknie..:)
Pozdrawiam,
Greg

5 komentarzy:

  1. Też bym skorzystała z takiego masażu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. jakie piękne miejsce... mieszkam w Krakowie, więc będę już wiedział gdzie pójść na masaż :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajnie by tak nowy rok rozpocząć od przyjemnego masażu :)

    OdpowiedzUsuń